Türkiye ve Azerbaycan Arasında "Kimlikle Seyahat Protokülü" Uygulamaya Geçiyor! Kimlikle Seyahat 1 Nisan'dan İtibaren Başlıyor!

Türkiye ve Azerbaycan Arasında "Kimlikle Seyahat Protokülü" Uygulamaya Geçiyor! Kimlikle Seyahat 1 Nisan'dan İtibaren Başlıyor!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı açıklamalara göre Azerbaycan ile Türkiye arasında kimlik kartlarıyla 1 Nisan'dan itibaren seyahat gerçekleştirilebilecek. Türkiye ve Azerbaycan arasındaki iyi dostluk ilişkileri sonucunda iki büyük ülke arasındaki seyahatlerde kimlik kartlarıyla sorunsuz bir şekilde seyahat hakkı tanınacak.

qww.jpg

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamayla beklenen müjdeyi verdi. Türkiye ile Azerbaycan arasındaki sıkı dostlu ve kardeşlik üzerine "Kimlikle Seyahat Protokolü" isminde yeni bir proje ortaya çıkmıştı. Dışişleri Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamaya göre yeni projenin onay sürecinin başarıyla tamamlandığını ve Kimlikle Seyahat Protokolü'nün 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren yürürlüğe dahil olacağını açıkladı.

DIşişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "10 Aralık 2020 tarihinde Bakü'de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kimlikle Seyahat Protokolü'nün iç onay ve süreci her iki ülke bakımından sonuçlanmıştır." sözlerine yer verdi. 

qwww.jpg

İki Devlet, Tek Millet!

İki ülke arasında yürürlüğe girecek olan protokolün tam tarihi olarak 1 Nisan 2021'de yürürlüğe gireceği duyuruldu. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında iki ülke vatandaşlarının Türkiye-Azerbaycan arasındaki yapacak olacakları doğrudan seyahat sırasında pasaporta gerek duyulmayacağını ve sadece çıkarılan yeni tip kimlik kartları sayesinde ibraz edebileceği duyuruldu.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ayrıca "Can Azerbaycan'la 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle hayata geçecek olan yeni düzenleme, ülkelerimiz arasındaki 'iki devlet tek millet' söyleminde ifade bulan güçlü kardeşlik bağlarını daha da pekiştirecektir." ifadeleri kullanıldı. İki ülke arasında yapılan bu açıklamalar milyonlarca vatandaşın yüzünü güldürecek cinstendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.