Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Geri Dönüşü Çukur Ve Maraşlı’yı Reytinglerde Kötü Etkiledi!

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Geri Dönüşü Çukur Ve Maraşlı’yı Reytinglerde Kötü Etkiledi!

Pazartesi akşamı yayınlanan Çukur, Maraşlı ve Uyanış Büyük Selçuklu dizileri arasında kıyasıya bir rekabet durumu söz konusu. Geçtiğimiz hafta Uyanış Büyük Selçuklu dizisi TV ekranlarında yayınlanmadı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayınlanmaması ile birlikte Maraşlı ve Çukur dizisi reytinglerde iyi bir sıralamaya yerleşti.

Pazartesi akşamı yayınlanan Çukur, Maraşlı ve Uyanış Büyük Selçuklu dizileri arasında kıyasıya bir rekabet durumu söz konusu. Geçtiğimiz hafta Uyanış Büyük Selçuklu dizisi TV ekranlarında yayınlanmadı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayınlanmaması ile birlikte Maraşlı ve Çukur dizisi reytinglerde iyi bir sıralamaya yerleşti. Fakat bu hafta Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayınlanması ile birlikte dengeler tamamen değişti. TRT 1 ekranlarında yayınlanan bu başarılı dizinin reytingleri yine son derece yüksek geldi.

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Tüm Kategorilerde Birinci

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi geçen hafta televizyon ekranlarında yayınlanmadıktan sonra bu hafta yeni bölümü ile karşımıza çıktı. 1 haftalık aradan sonra reytinglerde yine ilk sıraya yerleşmeyi başardı. Maraşlı dizisinin reyting üzerinde ciddi oranda düşüşler söz konusu oldu. Aynı zamanda Sefirin Kızı dizisi de beklentilerin çok altında kalmaktadır.

Çukur dizisi ise AB'de üçüncü sırada yer alırken, ABCI'da ise ikinci sırada yer aldı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin tekrar ekranlara dönmesi ile birlikte Çukur ve Maraşlı dizisinin reytingleri düşmeye başladı. Aynı zamanda Yasak Elma dizisi de ortalama bir reyting düzeyine ulaştı.

Dizilerin Reyting Ortalamaları

Çukur her daim reytinglerde ilk sırada yer almaya alışkınken Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden sonra ilk sıralara yerleşememiştir. Maraşlı dizisi Burak Deniz ve Alina Boz'un başrolünü yaptığı ve esrarengiz olayların çözülmeye çalışıldığı bir dizidir. Fakat son zamanlarda dizinin senaryosu ile ilgili eleştirilere maruz kalmış ve reytinglerde de düşükler yaşanmıştır.

Çukur ve Yasak Elma dizileri seyircileri ekran karşısında tutma başarısını gösterir. Fakat Maraşlı dizisinde yaşamam reyting düşüşlerinin finale yaklaşıp yaklaşmadığı sorularını akıllara getiriyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ise her kategoride ilk sırada yer alıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin geri dönüşü Çukur ve Maraşlı'yı reytinglerde kötü etkiledi! 1

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.