Son Dakika! Bu Suyu İçenler Zıp Zıp Zıplıyor! Sebebini Öğrenince Siz De Hak Vereceksiniz

Son Dakika! Bu Suyu İçenler Zıp Zıp Zıplıyor! Sebebini Öğrenince Siz De Hak Vereceksiniz

Son dakika Erzurum’un Konaklı mahallesinde yaşayan mahalle sakinlerinin söylemine göre köyün yakınında olan suyun şifalı olduğu sudan içenlerin ise böbrekte olan taşları düşürdüğünü iddia ediyorlar.

Son dakika Erzurum’un Konaklı mahallesinde yaşayan mahalle sakinlerinin söylemine göre köyün yakınında olan suyun şifalı olduğu sudan içenlerin ise böbrekte olan taşları düşürdüğünü iddia ediyorlar. Erzurum’da mahalleye gelen ve suyu içen kişiler suyu içtikten hemen sonra zıplamaya başlıyor.

İçilen Su Bir Zıplatıyor Bir Koşturuyor 

 

Erzurum’un kırk kilometre mesafede yer alan Konaklı mahallesinde ikamet eden bireyler, mahalle yakınında bulunan mevcut su kaynağının böbrek taşını düşürdüğü nü belirtiyorlar. Yerel halkın söylediklerine göre küçük çapta bulunan su kuyularında bulunan şifalı sudan içenler, içtikten sonra kuyu başında zıpladıktan sonra böbrek taşlarından kurtuldukları iddiada bulunuyorlar. 

Son dakika | Bu suyu içenler zıp zıp zıplıyor! Sebebini öğrenince siz de hak vereceksiniz

Bahsedilen şifalı suyun çevresinde koşmaya başlayanlar ise böbrek taşlarından suyu içip bir süre koştuktan sonra taşlarından kurtulduklarını söylüyor. Diğer yandan suyun yakınında bulunan köy ve il dışından böbrek taşı rahatsızlığı olan vatandaşlar da bu sudan faydalanmak için Erzurum’un Konaklı köyüne geliP bu şifalı sudan istifade ediyorlar. 

Böbrek Taşımı Düşürdüm Diyen İmam 

 

Kendisinin de şahsen bu suyu içerek böbreğindeki bulunan taşı düşürdüğünü söyleyen mahallede görev yapan imam Yusuf Temur, köyümüzde olan bu şifalı suyun çok eski senelerden bu yana böbrek taşını düşürmede kullanılan bir su olduğunu belirtti. Temur ayrıca, Günümüzde gerek il içi gerekse il dışından vatandaşlar böbrek taşı enfeksiyonu için köyümüze gelip faydalanırlar. Gerçekten çok şifalı ve faydalı olan bu suyu kendi içerek böbrek taşını düşürdüm.

Son dakika | Bu suyu içenler zıp zıp zıplıyor! Sebebini öğrenince siz de hak vereceksiniz

Bu nedenle böbrek taşı rahatsızlığı olanlar ve böbrek enfeksiyonu geçirenler bu şifalı sudan içip hastalıklarından kurtulsunlar. Eskiden bir süre gelen ve gelenek haline gelen bu suyu içtikten sonra etkisi fala olsun diye zıplıyoruz, atlıyoruz ve koşuyoruz. Böyle yaparak suyla beraber böbrek taşını düşürmede etkisi daha çok oluyor. Rahatsızlığı olanların bu sudan gelip faydalansınlar şeklinde açıklamasına tamamladı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.