Sahibinden Otomobil Fiyatları Adeta Sarpa Sardı!  İkinci El Araba Fiyatları İçin Önemli Haber! Büyük Uyarı! Bir Anda Olabilir...

Sahibinden Otomobil Fiyatları Adeta Sarpa Sardı! İkinci El Araba Fiyatları İçin Önemli Haber! Büyük Uyarı! Bir Anda Olabilir...

Artan ikinci el fiyatlarının nedeninin bazı galericilerin sıfır arabalarını sakladığı gibi iddialar da ortaya atılmıştı. Ancak daha sonra fiyatlar düşmeye ve ikinci el araba piyasası da bir dengede durmaya başladı. Şu an pek çok galerici fiyatın dengelendiğini ve kapanma ve bayramın ardından ikinci el araçlara tekrar bir ilginin oluşacağını düşünüyor.

İkinci el araba almak isteyenler son zamanlarda artan fiyatlardan şikayetçiydi. Pandemi her şeyi olduğu gibi ikinci el piyasasını da etkilemişti. Son bir yıl artan fiyatlar nedeniyle araba almayı düşünenler çok şikayetçiydi. Hatta artan ikinci el fiyatlarının nedeninin bazı galericilerin sıfır arabalarını sakladığı gibi iddialar da ortaya atılmıştı. Ancak daha sonra fiyatlar düşmeye ve ikinci el araba piyasası da bir dengede durmaya başladı. Şu an pek çok galerici fiyatın dengelendiğini ve kapanma ve bayramın ardından ikinci el araçlara tekrar bir ilginin oluşacağını düşünüyor. 

Araba Alımında Ekspertizlere Dikkat

 

Kapanma kararının ardından galericiler yeniden ikinci el araçlara bir ilgi olacağını iddia ediyor. Şu an dengede duran fiyatların da artan taleple birlikte artabileceği söyleniyor. Galeri sahiplerine göre bayram sonrasına kadar sürecek olan sakin ve dengeli dönemin ardından ikinci el arabalara ilgili çok yoğunlaşacak.   

İkinci el araba denince akla gelen ilk problemlerden birisi de ekspertiz meselesidir. İkinci el araç satan galericilere göre ikinci el araba satın alırken dikkatli olunması gereken asıl nokta ekspertiz raporudur. Son yıllarda işinin ehli ya da sertifikası olmayan ekspertizler tarafından verilen raporların pek çoğu yanlış bilgi içeriyor. Hatta iki arabanın bazı parçalarından oluşan toplama arabalar bile ekspertizden sağlam raporu çıkartabiliyor. Bu yüzden satın alacak olanlar öncelikle güvenilir ve yetkin bir ekspertiz firması bulması gerekiyor. 

Bayram Sonrasında Fiyatların Durumu Ne Olacak

 

Şu an bir dengede bulunan ikinci el arabaların satışının bayram sonrası artması beklendiği için galericiler de bir hazırlara başladı. Araç satın almak isteyenleri ekspertiz raporu konusunda uyaran galeri sahipleri alıcılara satın alırken dikkatli olmalarını, alanında uzman olan ve güvenilir firmalara başvurmalarını öneriyor. Pandemiden dolayı evde bulunmak zorunda kalan insanların araba satın almaması beklenen bir durumdu.

Bu yüzden galericiler de kapanmada fazla talep beklemiyor. Ancak uzun bir bekleme dönemi olması da sonuçlanınca piyasanın hareketlenebileceğini düşündürüyor. Pandemi sonrası araba almak isteyenlerin harekete geçeceği tahmin ediliyor. Pek çok galerici ellerindeki ikinci el arabaların bayram sonrası satılacağını ve şu an dengede olan fiyatların artabileceğini belirtiyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.