Pandemide Oyun Oynayarak Milyarder Oldu! Herkes Onu Takip Ediyor! Nasıl Başardı! Kaç Para Kazandı

Pandemide Oyun Oynayarak Milyarder Oldu! Herkes Onu Takip Ediyor! Nasıl Başardı! Kaç Para Kazandı

Pandemide Oyun Oynayarak Milyarder Oldu! Herkes Onu Takip Ediyor! Nasıl Başardı! Kaç Para Kazandı

Dünya ülkelerinde yaşanan pandemi süreci genç işadamını milyarder yaptı. Yaşanan zorlu pandemi dönemi 34 yaşında ki adamın hayatını bir anda değiştirdi. Genç yaşta yaptığı yatırım sayesinde pandemi döneminde milyarder olan adamın hayatı bir anda farklı şekilde değişti. Yaşanan korona virüs salgını sebebi ile yatırım yapan adam 34 yaşında milyarder olarak tarihe geçti. Genç milyarder çocuklu yaşlarında hayatına satranç oynamakla başladı. Detaylı bir şekilde satranç oynamak için 14 yaşında liseyi bıraktı. Tam zamanlı ve tam kapsamlı satranç oynamak için liseyi bırakan 34 yaşında ki adam bir anda milyarder oldu.

Hintli Genç Milyarderin Dönüm Noktası

 

Genç girişimci Nikhil Kamath, kısa bir süre önce Hindistan'ın en genç milyarderi seçilerek adından söz ettirdi. İlk etapta bir tacir olarak servetini finansal alana yatıran adam daha sonra uluslararası varlık yönetimini hedef aldı. Hintli genç milyarderin inanılması güç hikayesini yazımız içeriğinde inceleyebilirsiniz. 34  yaşında olan Hintli Kamath, Hindistan genelinde en büyük ticari aracı kurum olarak  bilinen Zerodha’nın kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu olarak göreve başladı. Genç milyarderin hayatının dönüm noktası da bu görevden sonra başladı.

Pandemi Servetini Katladı

 

Günümüzde sıradan yatırımcılar pandemi dönemi boyunca çoğunlukla hisse senetlerine yatırım yaparken Hindistan’ın perakende ticaretinin yüzde 25'inden fazlası bu platform üzerinden ele alınıyor. Daha 17 yaşındayken ticarete atılan Hintli adam 34 yaşında en genç milyarder seçildi. Okulu bıraktığında kimsenin kendisini işe almayacağını düşünen girişimci ek bir plana ihtiyacı olduğu görüşüne vardı. Hintli Kamath ağabeyinin izinden giderek hisse senedi ticaretine yöneldi ve kendi kendine eğitim alarak bu sektörde ilerdi.  Kamath, pandemi döneminde ise bu başarısını arttırarak servetini katladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.