NASA'dan korkutan çalışma! Türkiye'ye asteroit çarpabilir! Bu Tarihe Dikkat Edin

NASA'dan korkutan çalışma! Türkiye'ye asteroit çarpabilir! Bu Tarihe Dikkat Edin

NASA ve ESA’daki bilim adamları belirttikleri ifadelere göre Dünya’ya çarpması olasılığı olan bir asteroidin simülasyonunu yaptı. Çıkan sonuçlar ise bizim için hayli düşündürücü verilere göre Türkiye tehlikeli olan bölgenin içinde yer alıyor.

NASA ve ESA’daki bilim adamları belirttikleri ifadelere göre Dünya’ya çarpması olasılığı olan bir asteroidin simülasyonunu yaptı. Çıkan sonuçlar ise bizim için hayli düşündürücü verilere göre Türkiye tehlikeli olan bölgenin içinde yer alıyor.

İlk olarak 2019’un son günlerinde kaydedilen ve görülen hala gezegenimizin bir numaralı ortak konusu olmaya devam eden korana virüsten bahsettiğimiz şu günlerde bilim dünyasından son derece korkutucu bir açıklama geldi. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı NASA ile Avrupa Uzay Ajansı’ndan ESA görev yapmakta olan bilim insanları yaklaşmakta olan bir asteroit için simülasyon yaptı. 

NASA'dan korkutan çalışma! Türkiye'ye asteroit çarpabilir

Asteroid Dünya'ya Çarpması Durumunda Neler Olur 

 

Asteroit dünyaya çarpması halinde olası senaryoları ele alan bilim insanları çarpma sonucu acil durum planlarını masaya aldı ve bu cisim durdurulması için yapılan değerlendirmede yapılabileceği üzerine planlar geliştirdi. Çalışmada görev alan ekip, varsayımsal asteroid etki senaryosuna 2021 PDC ismini verdi.

NASA'dan korkutan çalışma! Türkiye'ye asteroit çarpabilir

Bu senaryoya göre gezegenimize 56 milyon kilometre mesafede bulunan asteroid, 6 ay içinde çarpacak. Söz konusu senaryoda on dokuz nisanda keşfedilen asteroid yirmi ekimde gezegenimizde çarpma ihtimali yüzde beş olarak hesaplandı. Bu hesaplara göre asteroitin vuracağı alanın doğu Avrupa veya Kuzey Afrika olacağı verilerle belirtildi.  

 Bu Tehlikede Türkiye Ne Durumda 

 

Konuyu başka bir deyişle söz konusu similasyondan çıkan sonuçta Türkiye riskli bölgenin alanında yer alıyor. Bilim insanları böyle bir sonuçta asteroitin büyük bir nükleer patlama etkisi olacağını ve korkunç sonuçlara neden olacağı konusunda hem fikir oldular. 

Elimizdeki teknoloji ile böyle bir durum söz konusunu olduğu anda karşı etkisiz kaldığımızın altını çizen ekipler tek çarenin çarpışma bölgesinin öncesinden boşaltılması gerektiğini söyledi. Bu da milyonlarca kişinin evlerini ve ülkelerini boşaltması başka bir deyimle dünya olarak mülteci krizi olabilir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.