Kahramanmaraş'ta Yaşayan Kardeşleri Görenler Şaşkınlıklarını Gizleyemiyor! Dünyada Ender Görülen Bu Olay Herkesi Şaşırtıyor

Kahramanmaraş'ta Yaşayan Kardeşleri Görenler Şaşkınlıklarını Gizleyemiyor! Dünyada Ender Görülen Bu Olay Herkesi Şaşırtıyor

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde görülen farklı göz renkliliği görenleri hayrete düşürdü. Sadece iki kardeşte çıkması oldukça şaşırtıcıydı.

İnsanlarda nadir olarak görülen iki gözü birbirinden farklı olma durumu Kahramanmaraş'ta iki kardeş de görüldü. Vücutta bulunan renk pigmentlerinin birbiri ile karışması durumunda bu sorunların ortaya çıkması iki kardeşin başına gelerek görenleri hayrete düşürdü. Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Tepebaşı Mahallesi’nde görülen bu olayda insanlar çocukları gördüğü zaman hayretle bakıyorlar.

Baba Akyıl’dan Bu Nadir Olaya Açıklık Getirdi

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde görülen farklı göz renkliliği görenleri hayrete düşürdü. Sadece iki kardeşte çıkması oldukça şaşırtıcıydı. Bir gözlerinin kahverengi bir gözlerinin mavi olması durumunda sağlık durumlarında herhangi bir problem yoktu.

Baba Mehmet Akyıl şu açıklamaları dile getirdi; “Benim 9 tane çocuğum var sadece iki tanesinin gözleri bu şekildedir. Bir erkek ve bir kız çocuğum da görülen bu olayda, çocuklarımın gözleri doğuştan böyle olmakla birlikte herhangi bir sağlık problemleri yoktur. Allah’ın verdiğine şükürler olsun ki konuşmalarında, yürümelerinde ve hareket alanlarında hiçbir kısıtlılık görülmediği gibi bu durum benim babam böyleymiş” dedi.

Çocuklar Bu Durumdan Çok Mutlu

İki kardeşte görülen bu olayda yapılan tedavi sonuçlarından biri kahverengi biri mavi olarak sadece iki kardeşte görülmesi gerçekten şaşırtıcı bir durumdu. Baba Mehmet Akyıl 9 çocuğundan sadece ikisinin gözlerinin birbirinden farklı olması durumunda sağlıklarında herhangi bir sorun veya problem olmadığını dile getirerek çocukların gayet sağlıklı bir şekilde görebildiklerini yürüyebildiklerini ve konuşabildiklerini söyledi.

9 yaşındaki Elif Akyıl ve 13 yaşındaki Yasin Akyıl gözlerinin birbirinden farklı olmasıyla arkadaşlarının onlara Van kedisi lakabı taktıkları için de çok mutlu olduklarını söylediler. Bu durumda hiçbir şikayetleri olmayan iki çocuk mavi ve kahverengi gözleri ile sağlıklı bir hayat sürdürmenin yanı sıra bu farklılığın oldukça keyifli olduğunu dile getiriyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.