Hastaneye Doğum Yapmaya Giden Kadın 9 Bebek Bir Anda Doğurdu! Doktorlar Duruma Şaşırdı! Dünyada Bir İlk Yaşandı

Hastaneye Doğum Yapmaya Giden Kadın 9 Bebek Bir Anda Doğurdu! Doktorlar Duruma Şaşırdı! Dünyada Bir İlk Yaşandı

Fasta’ Malili bir anne hastaneye doğuma giderken yedi bebeği olacağı bilinci ile başvurdukları ve sürekli gittiği kontrollerde de yedi bebeği olacağı söyleniyordu. Ancak doğumda beklenmedik ve heyecan uyandıran bir olay gerçekleşti 9 bebeği kucağına alan anne çok mutlu ve şaşkındı birçok duyguyu bir arada yaşayan anne ve doktorlar beraber resim çekilerek anı güzel bir kare ile sabitledi.

Beşi kız dördü erkek olmak üzere toplamda 9 bebek doğuran annenin sağlık durumu iyi olduğunu söyleyen doktorlar anne ile resim çekildiler. Faksta bir annenin hamileliği boyunca gittiği kontrollerde 7 tane çocuklarının olacağını bilen çift doğum gerçekleştikten sonra 9 çocukları olduğunu öğrenince şaşkınlık yaşadılar. 

Yedi Bebek Diye Hastaneye Gitti 9 Bebekle Karşılaştı 

 

Fasta’ Malili bir anne hastaneye doğuma giderken yedi bebeği olacağı bilinci ile başvurdukları ve sürekli gittiği kontrollerde de yedi bebeği olacağı söyleniyordu. Ancak doğumda beklenmedik ve heyecan uyandıran bir olay gerçekleşti 9 bebeği kucağına alan anne çok mutlu ve şaşkındı birçok duyguyu bir arada yaşayan anne ve doktorlar beraber resim çekilerek anı güzel bir kare ile sabitledi. 

Sezaryen yöntemi ile doğan bebeklerin sağlık durumları oldukça iyi aynı zamanda 9 çocuğun doğmasına vesile olan annenin de hiçbir sağlık probleminin olmadığını ifade eden doktorlar biz doğuma 7 bebek diye başladık 9 bebekle karşılaştık bu duruma hem şaşırdık hem sevindik böyle bir doğumda bulunmak oldukça güzel. Annenin doğum sonrası çekilen fotoğrafta şaşkınlığı ve sevinç yüzünden belliydi. 

Çocukların Bakımını Geçici Hükümet Üslendi

 

Yirmi beş yaşında olan Halime sisinin Mali‘nin başkenti Bamako da yapılan tetkiklerde 7 bebek taşıdığını tespit edildiği bunun üzerine sağlık durumunun takibi için otuz mart 'ta Fasa sevk edildiği kaydedildi. Mali Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamada, Mali vatandaşı Hali Sisi’nin sezaryen yöntemi ile Kazablanka’da sağlık kuruluşunda doğum yaptığı belirlendi. Doğumla ilgili harcamaların, ülkede geçici hükümet tarafından karşılanacağı vurgulandı. İnanılması güç olan bir doğuma imza atan Halime Sisi’nin bu şekilde doğumu dünyada büyük yankı yaptı.

9 bebek doğuran anne tüm tetkitlerde7 yedi tane bebeğinin olacağını biliyordu. Doğumdan sonra 9 bebeği kucağına aldı dört tanesi erkek beş tanesi erkek olan bebeklerin hiçbir sağlık sorunlarının olmadığını belirten doktorlar annenin de doğum öncesi ve sonrası sağlık problemi olmadığını ifade ettiler. Çoğul gebeliklerin takibi için gittiği Fas'ın Kazablanka kentinde doğum yapan Halime Sisi dünya basınında haberlere konu oldu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.