Devlet Herkese 1100 TL Destek Ödemesi Yapıyor! Başvuru Yapmak İsteyenler Acele Edin! İşte Başvuru Yöntemi

Devlet Herkese 1100 TL Destek Ödemesi Yapıyor! Başvuru Yapmak İsteyenler Acele Edin! İşte Başvuru Yöntemi

Yaşanan son dakika gelişmesi ile birlikte 2 milyondan fazla haneye 1100 lira ödeme yapılacağı bilgisi gündemde yer aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım programıyla ilgili son dakika bir açıklamada bulundu.

Yaşanan son dakika gelişmesi ile birlikte 2 milyondan fazla haneye 1100 lira ödeme yapılacağı bilgisi gündemde yer aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım programıyla ilgili son dakika bir açıklamada bulundu. Dünya ülkeleri arasında yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan korona virüs salgınında Türkiye'de de büyük bir mücadele yaşanıyor.

Yaşanan korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında ülkemiz 17 Mayıs sabah 5'e kadar tam kapanma kararı aldı. Pandemiyle etkin seyreden mücadelesi bir hayli dikkat çeken Türkiye, IMF Mali İzleme Raporundan elde edilen verilere göre, salgın döneminde G20'nin yükselen ekonomileri arasında gayri safi yurt içi hasılasına oranla en fazla likidite desteği sağlayan ülke olarak tarihe geçti.

Yeni Yardım Program Paketi Netleşti

 

Destek paketlerinin hızlı bir şekilde devam ettiği ülkemizde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yeni atanan Derya Yanık, tam kapanma döneminde yapılacak yeni yardım ve  ödemelerle ilgili  çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yanık, yaptığı yazılı ve sözlü basın açıklamasında, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi olan bütün hanelere destek olmak amacıyla tam kapanma döneminde yeni sosyal yardım programı ismi altında yeni bir yardım programını başlattıklarını ifade etti. 

Ev Başına 1100 TL Ödeme Yapılacak

 

Netlik kazanan yeni yardım programı ile birlikte hane başı 1100 TL ödeneceği belirtildi. Söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın sebebiyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen hanelere yönelik, başvuruya gerek kalmadan yapılacağını aktaran Derya Yanık, şunları ifade etti: önceki dönemlerde başvurular e devlet üzerinden yapılıyordu ve e devlet üzerinden yapılan değerlendirmelere göre ihtiyaç sahiplerine ödemeleri yapılmıştır dedi. 

2 milyondan fazla haneye 1100 lira ödeme

Aynı dönem içerisinde ödemeleri tamamlanan 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylık ücretlerinin de Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile beraber aynı tarihte yapılacağını açıklandı. Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet ekranı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.