Böylesi Ne Görüldü Ne Duyuldu! Aşıdan Korktu, Kaçtı, Çatıda Asılı Kaldı! Şok Olay Herkesi Şaşkına Uğrattı!

Böylesi Ne Görüldü Ne Duyuldu! Aşıdan Korktu, Kaçtı, Çatıda Asılı Kaldı! Şok Olay Herkesi Şaşkına Uğrattı!

Öksürük şikayeti olan hayvanının sağlığını düşünen sahibi Beytullah Erkoç aynı zamanda bu hayvanın sağlığının korunması aşamasında babası ile aşı yaptırmak istedi. Hayvana aşı yapmak için ahıra giren Erkoç hayvanın aşıyı görür görmez paniklemesi ile birlikte hayvanın bir anda kaçmasına neden oldu.

Günümüzde pandemi nedeni ile aşıya karşı çıkan insanlar olmakla birlikte aynı zamanda hayvanların da aşı ile ilgili sorunları bulunuyor. Bunun en son örneği Yozgat’ta yaşandı. Yaşanan olaya göre sahibinin aşı yaptırmak istediği hayvan kaçarak çatıya çıktı.

Öksürük şikayeti olan hayvanının sağlığını düşünen sahibi Beytullah Erkoç aynı zamanda bu  hayvanın sağlığının korunması aşamasında babası ile aşı yaptırmak istedi. Hayvana aşı yapmak için ahıra giren Erkoç hayvanın aşıyı görür görmez paniklemesi ile birlikte hayvanın bir anda kaçmasına neden oldu. Dana iğneyi görünce kaçarak kendini çatıya attı.

Dana Aşıdan Korkunca Dama Kaçtı

 

1 yaşında bulunan dana aşıdan kurtulmak için kaçarak kendini dama attı. Önce dama kaçan hayvan buradan bulduğu boşluk yardımı ile evin çatı kısmına kaçtı. Bu kısım, hayvanın ağırlığına dayanamadığı için hayvanın sıkışarak çatıya gömülmesi ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Dana aynı zamanda çatının çökmesine neden olduğundan dolayı sadece baş kısmı çatı kiremitlerinin arasında görünecek şekilde kaldı. Bu nedenle de dananın bu durumdan kurtarılması için uzun zaman uğraş verilmesi gerekti. Dana sahibi ve babasının uzun uğraşları ile dananın sıkıştığı yerden kurtarılması mümkün oldu.

Dananın Kurtulması İçin Büyük Mücadele

 

Dananın kurtarılması için altına kalas koyan Erkoç, bu şekilde dananın sıkıştığı yerden kurtarıldığını söyledi. Öksürük nedeni ile hastalığının geçmesi için aşı uygulamak istedikleri hayvanın ellerinden kaçarak dama kaçtığını ve buradan çatıya girmesi ile birlikte hayvanın çatının çökmesine neden olduğu ifade edildi.

Bu nedenle de çatının onarılmasının yanı sıra hayvanın sıkıştığı yerden kurtarılması ile ilgili çalışmaların gerçekleştirildiği söylendi. Uzun uğraşlar sonucunda bulunduğu yerden kurtarılan hayvan daha sonra barınağına yerleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.