Araba Alacaklara Kötü Haber! Zamlar Peş Peşe Açıklandı! İşte Zam Oranları! Araba Almak İçin Beklemeyin Acele Edin!

Araba Alacaklara Kötü Haber! Zamlar Peş Peşe Açıklandı! İşte Zam Oranları! Araba Almak İçin Beklemeyin Acele Edin!

Sıfır ve ikinci arabalarda fiyatların artacağı ve Ramazan Bayramı sonrasında zam olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Sıfır ve ikinci arabalarda fiyatların artacağı ve Ramazan Bayramı sonrasında zam olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi. Kısıtlamaların olduğu bu günlerde arabalara zam gelmesi beklenmedik bir gelişme olmamakla beraber buna sebep olarak çip krizini öne sürülüyor. Bmv, Fiat, Mercedes, Hyundai, Renault, Suzuki, Honda, Wolkwagen, Citroen gibi büyük markalar üretimin durduğu bu dönemde oldukları üretimin olmamasının da bu artışta etken olduğunu belirttiler. Bayram sonrası fiyat artırımına gideceklerini bu artırımın yüzde yirmi olarak karar alındığını belirtti. 

 

Fiyatlar Neden Artıyor

 

Fiyat artırımının nedeni olarak çip krizi olduğu belirtildi. Gaziantep ikinci el araba otomotiv merkezi olan Nurdağı’ndaki galericiler virüs ve çip krizin den ötürü fiyatlar bayram sonrası artacağı bu artışın ise yüzde yirmi olacağını ifade etti. Galerici olan Turgay Gümüş bayram sonrasında fiyat artışı beklediklerini söyleyerek, şimdi bu dönemde sıfır araç üretilmediği için bu şekilde devam ederse ikinci el arabalarda bayram sonrası fiyat artımı olacak dedi. Bununla birlikte, çip krizinin neden olduğu sorunlar yüzden araba üretiminin durduğu sıfır aracın piyasaya sürülmemesinin fiyatları doğrudan etkilediğini de iletti.

Zam Ne Kadar Olacak Ve Ne Zaman Uygulanacak 

 

Otomobil sektöründeki fiyat artırımı bayram sonrasında olması bekleniyor buna çip krizini olduğu ifade ediliyor. Fiyat olarak da artışın yüzde yirmi olacağı belirtiliyor. Galerici Ali Koyuncu ise krizin devam etmesi durumunda ve çip krizinin devam etmesi halinde bunu piyasada fiyat artışı olarak önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız. Sıfır arama üretiminin neredeyse durma noktasında olduğunu söyleyen galerici Ali Koyuncu bu durumun ikinci el araç fiyatların etkileneceği ve bu artışın yüzde yirmi olarak yansıyacağını söyledi.

Araba fiyatlarıyla ilgili kötü haber! Büyük zam

Bayram ertesi büyük fiyat artışı bekliyoruz. Çip temininde sıkıntılar, pandemi ve kapanmayı göz önüne alırsak zam olması kaçınılmaz olduğunu söyledi. Buna ilişkin olarak Otomotivde Yetkili Satıcılar Dernek (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin otomobil satışlarının bu tam kapanma döneminde etkilenmeden devam edebilmesi için ilgili bakanlarla görüşmede olduğunu açıkladı. Tam kapanma döneminde bayiler telefonla araç satışı yapmaya devam edecek, teslimi ise bayram sonrası olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.