Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklandı! Bu Habere Emekliler Çok Sevinecek. Geçen Yıla Göre Zam Yapıldı. İşte İkramiye Tutarı

Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklandı! Bu Habere Emekliler Çok Sevinecek. Geçen Yıla Göre Zam Yapıldı. İşte İkramiye Tutarı

Bayramın yaklaşması ile birlikte binlerce emekli vatandaş için emekli bayram ikramiyesinin hangi tarihte yatırılacağı merak konusu oldu. Emekli vatandaşın gözü kulağı gelecek haberdeydi.

Bayramın yaklaşması ile birlikte binlerce emekli vatandaş için emekli bayram ikramiyesinin hangi tarihte yatırılacağı merak konusu oldu. Emekli vatandaşın gözü kulağı gelecek haberdeydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklama ile bu yılki emekli  bayram ikramiyesi miktarının ne kadar olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli bayram ikramiyesi hakkında yaptığı açıklamada bin artı enflasyon oranını belirterek: "Enflasyon 85 TL'ye denk geliyor ancak biz bu tutarı 100 TL'ye tamamlayacağız." dedi. 

Emekli Bayram İkramiyesini Kimler Alabilir?

 Emekliler tarafından büyük bir merakla takip edilen emekli bayram ikramiyesi açıklığa kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere her sene ödenen 1000 liralık bayram ikramiyesinin, bu sene belirlenen enflasyon oranında artış yapılacağının müjdesini verdi. Emeki bayram ikramiyelerinin tarihi hakkında da açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı, bayram ikramiyeleri ödemelerine Mayıs ayının başında başlanacağını belirtti.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Asgari emekli maaşı tutarını 1500 TL olarak yenileyerek emekli vatandaşın daha rahat etmesini sağladık. Önceki yıllarda emekli maaşlarının ortalama 66 TL olduğu zamanlar da yaşanmıştır. Yaptığımız düzenlemeler ile emeklilerin yaşam standartlarını en iyi hale getirmek için çaba sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yeni Emekli İkramiyesi Ne Kadar Olacak ve Hangi Tarihte Yatırılacak?

Emekli bayram ikramiyesi uygulamasından ikramiye alabilecek vatandaşlar ise yalnızca SGK üzerinden aylık maaş alıyor olmalılar. Uygulama; bankalardan, özel sigorta kuruluşlarından emekli aylığı alanları kapsamıyor. Bu özel sandık emeklilerine geçtiğimiz sene aylık aldığı bankalar 1000 lira bayram ikramiyesi ödemesinde bulunmuştu. Ancak daha sonra bu uygulamanın sürekliliği sağlanamadı. Bu konuda bir düzenlemeye gidilmezse özel sandık emeklileri bu sene de bayram ikramiyesi ödemesi alamayacaklar. 

Emekliliğe yeni hak kazanmış olan vatandaş ise eğer emeklilik dilekçesini Nisan ayı sonuna kadar gerekli yerlere teslim etmiş ise Mayıs ayında verilecek bayram ikramiyesinden faydalanabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.