Dünyaca Ünlü Bankadan Kritik Altın Uyarısı: Aralık Ayına Kadar...

Dünyaca Ünlü Bankadan Kritik Altın Uyarısı: Aralık Ayına Kadar...

Yaşanan son dakika gelişmesi ile birlikte dünya genelinde ün salmış bankadan kritik bir altın uyarısı yapıldı. Kritik altın uyarısında Aralık ayına kadar altının dalgalanmalar yaşayacağı konuşuluyor

Yaşanan son dakika gelişmesi ile birlikte dünya genelinde ün salmış bankadan kritik bir altın uyarısı yapıldı. Kritik altın uyarısında Aralık ayına kadar altının dalgalanmalar yaşayacağı konuşuluyor. Altın fiyatlarındaki hareketlenmeler hızlı bir şekilde devam ederken Capital Economics ve Credit Suisse'ten çarpıcı bir altın tahmini yapıldı. 

Yatırımcılar altın için hangi senaryolara hazırlıklı olmalı sorusunun cevapları araştırılmaya devam ederken dünyaca ünlü stratejistler ve analistler konu ile ilgili tahminlerde bulundu. Altın yatırımcıları tarafından merak edilen tüm soruları analistler ve stratejistler değerlendirmeye aldı.  

Altın'da Son Dakika Gelişmesi

 

Ünlü analist ev stratejistler tarafından yapılan analizler sonucunda elde edilen güncel verilere göre özel olarak Hindistan ve Çin’de fiziksel altın talebindeki toparlanmanın gücü ele alınıyor. Fakat Capital Economics stratejistleri, bu durumun altın fiyatının bu sene içerisinde düşeceği yönündeki tahminlerine çok fazla etkisi olacağını öngörmüyor. Capital Economics stratejistleri konu ile ilgili görüşlerinde şu ifadelere yer veriyor:

Tüketicinin talebi, fiyatların azaldığı bir dönemden sonra tarihsel anlamda bir hayli güçlü oldu ve bu alımların fiyata duyarlı doğasını ortaya koyuyor. Sonuç olarak tüketici talebinin altın fiyatındaki dalgalanmalara (genel olarak dış etmenlerin sebep olduğu), güncel altın fiyatlarının tüketici talebindeki farklılıklara yanıt verdiğinden çok daha fazla tepki vermesi sonucuna varıldı.

Altın Fiyatlarında Son Durum

 

Yukarıda belirtilen bilgilerle birlikte tüketici talebinde yaşanan son artış, yeniden yükseleceğini düşünmek için bir sebep olmaktan çok, daha düşük bir altın fiyatının göstergesidir. Hindistan’ın Mart ayı içerisinde altın ithalatında yaşanan artışın bir kısmı, uzun vadeli bir hareketten çok daha ziyade yok olması gereken geçici etmenlerden oluşuyor tarzında görünüyor.

Şubat ayı başlarında açıklanan altın ithalat vergilerinin hafifletilmesi beklentileri göz önüne alındığında, ithalat mevsimsel ve dönemsel stoklama ve aynı zamanda önceki dönemden gelen gecikmiş alımlar sebebiyle artış yaşamış olabilir. Her anlamda, Hindistan’da yaşanan virüs vakalarında endişe verici artış olası yakın vadede altın talebini de düşürecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.