Çift Maaşlılara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı da Eklendi! Yıllık 550 bin TL Maaş Aldığı Ortaya Çıktı!

Çift Maaşlılara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı da Eklendi! Yıllık 550 bin TL Maaş Aldığı Ortaya Çıktı!

Çift Maaşlılara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı da Eklendi! Yıllık 550 bin TL Maaş Aldığı Ortaya Çıktı! AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a, belediyenin bünyesinde olan elektrik şirketinden yıllık 550 bin TL ödendiği ortaya çıktı.

Halkın yüksek enflasyon ve işsizlikle mücadele ettiği günlerde AKP’nin çift maaş skandallarının arkası kesilmiyor. Yüksek maaşlı bürokratların listesine eklenen yeni isim AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç oldu. BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, Büyükkılıç’ın da yönetiminde olduğu Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş.’nin (KCETAŞ) beş kişilik yönetim kurulu listesindeki isimler için yıllık 413 bin TL maaş, 134 bin TL ikramiye ve 24 bin TL harcırah ödemesi yapıldığı tespit edildi. 

“550 BİN TL, BUZ DAĞININ GÖRÜNEN KISMI”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kentteki bazı belediye başkanlarını da işaret ederek belediye iştiraklerinin yönetim kurulu üyelikleri için yapılan ödemeleri TBMM Genel Kurul gündemine taşıdı. Arık’ın verdiği bilgiye göre, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı belediye iştiraki KCETAŞ’ın Yönetim Kurulu üyeleri için yıllık 550 bin TL’nin üzerinde ödeme yapıldı. CHP’li Arık, bürokratlara ödenen yıllık 550 bin TL’nin üzerindeki paranın, “Buz dağının görünen kısmı” olduğunu söyledi.

270 BİN TL HUZUR HAKKI ALDI

AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerdeki yüksek maaşlı isimler bunlarla da sınırlı kalmadı. Arık, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolak Bayrakdar ve Başkan Yardımcısı ile Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Erciyes Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ndeki yüksek maaşları da gündeme getirdi.Arık, Erciyes Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin, 2 belediye başkanı ve 1 başkan yardımcısından oluşan yönetim kurulu üyelerinin bir yılda 270 bin TL huzur hakkı ve 83 bin TL de ikramiye aldığını ifade etti. Vatandaşların ekonomik güçlük içinde olduğunun altını çizen Arık, “Millet aç, çocuğu işsizlikten intihar ediyor, bu beyler de çifter çifter maaş alıyorlar” diye konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.